Štvrtkové teploty vystúpia nad nulu, na severe bude fúkať

0
179

BRATISLAVA 13. februára (WEBNOVINY) – Za frontálnym rozhraním, ktoré postúpi ďalej na východoseverovýchod, sa nad našou oblasťou bude nachádzať nevýrazné tlakové pole.

Vo štvrtok bude na Slovensku prevažne polooblačno. Na východe oblačno až zamračené. Na strednom a východnom Slovensku sa miestami objaví slabé sneženie alebo dážď so snehom, na juhu dážď. V nižších polohách západného a stredného Slovenska možno čakať miestami hmlu alebo nízka oblačnosť.

Najvyššia teplota vystúpi na 1 až 6 stupňov Celzia, v južnej polovici západného a stredného Slovenska pri slnečnom počasí na okolo 8 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m sa bude pohybovať okolo 0 stupňov.

Zafúka slabý premenlivý, na juhozápade prevažne juhovýchodný vietor rýchlosťou 5 až 20 km/h. Na hrebeňoch Tatier však meteorológovia varujú pred silným vetrom, vydali preto výstrahu prvého stupňa, ktorá platív noci zo štvrtka až do piatkového rána.

Na horách na severe Slovenska začne vo štvrtok večer o 22:00 silno fúkať. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) pred vetrom varuje vo forme výstrahy prvého stupňa. Fúkať bude do piatku 14. februára do 6:00, pričom vietor by mal v nárazoch dosahovať rýchlosť 17 až 25 metrov za sekundu.

Výstraha platí pre severné Slovensko pre Banskobystrický, Prešovský a Žilinský kraj. Silný vietor môže byť nebezpečný pre rôzne aktivity ľudí, mali by byť preto ostražití.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.