SMK do eurovolieb povedie Pál Csáky, chcú získať dve kreslá

0
362

BRATISLAVA 15. februára (WEBNOVINY) – Stranu maďarskej komunity (SMK) povedie do májových eurovolieb niekdajší predseda SMK a bývalý podpredseda vlády Pál Csáky. V sobotu o tom rozhodla Republiková rada SMK. Dvojkou na kandidačnej listine bude podpredseda SMK Iván Farkas.

Súčasní europoslanci za SMK Edit Bauer a Alajos Mészáros už kandidovať nebudú, oznámil šéf strany József Berényi. “Je málo ľudí, ktorí tak poznajú Európu ako Pál Csáky, veď bol osem rokov podpredsedom vlády pre túto agendu,” povedal o lídrovi kandidátky Berényi.

Odporúčame aj:

Liberáli sa chystajú na eurovoľby, zverejnili kandidátov

KDH rozhodlo, do eurovolieb ho povedie Anna Záborská

SMK si podľa jeho slov aj v týchto eurovoľbách trúfa získať dve kreslá. “Preto tam potrebujeme človeka, ktorý je priebojný a má dobré kvality na to, aby hlas SMK bol dôstojným a zároveň veľmi bojovným v Európskom parlamente,” dodal Berényi.

Ostatné miesta na kandidátke podľa neho obsadili najmä mladými ľuďmi. “Priemerný vek je okolo 30, tí ľudia sú mladí a ambiciózni,” ukončil Berényi.

Voľby do Európskeho parlamentu (EP) sa na Slovensku uskutočnia v sobotu 24. mája 2014. Na Slovensku pôjde o tretie eurovoľby, predtým sa konali v rokoch 2004 a 2009.

Naposledy si Slovensko volilo 13 europoslancov. Účasť na voľbách do EP na Slovensku bola nízka, v roku 2009 prišlo k urnám 19,64 percenta oprávnených voličov.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.