Slovákom sa lyžuje dobre, na horách možno opäť nasneží

0
193

BRATISLAVA 9. februára (WEBNOVINY) – Na horách je aj v nedeľu otvorených viac ako 90 lyžiarskych areálov. Lyžiarske podmienky sú tam naďalej dobré až veľmi dobré.

Ako informovala Ľubica Styková z Holiday Info, o 7:00 dosahovali teploty v stredných a vyšších polohách mínus 1 až plus 1 stupeň Celzia. V nedeľu má byť oblačné počasie, v polohách od 1200 metrov nad morom môže snežiť. V nižších polohách by malo pršať, počas noci by sa mala hranica sneženia posunúť na 800 metrov nad morom.

V posledných dňoch sa snehová pokrývka mierne znížila, na väčšine technicky zasnežovaných svahov je však i naďalej 30 až 50 centimetrov snehu. Nízkotatranské strediská Čertovica, Chopok juh – Srdiečko, Šachtičky, Polomka – Bučník, Liptovské Revúce, Krpáčovo aj Jánska dolina hlásia 40 centimetrov snehu, 50 centimetrov snehu je v Levočskej doline, v Litmanovej, na Plejsoch aj v Nižnej Polianke na východe Slovenska.

Oravské strediská Krušetnica, Kubínska hoľa a Brezovica majú 40 centimetrov snehu, na západnom Slovensku sa lyžuje na Pezinskej Babe, kde je 25 centimetrov snehu a dobré podmienky, zo Skilandu Stará Myjava hlásia pol metra snehu, aj v Ski Makove a v Ski Čertove obe strediská majú 30 centimetrov snehu. Vo Vyšnej Boci pokračujú preteky o cenu Barbory, v Závažnej Porube dnes a v pondelok budú preteky žiakov, pre ktoré bude vyhradená časť starej zjazdovky.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.