Slováci chcú v ústave definíciu manželstva, odhalil prieskum

0
326

BRATISLAVA 13. februára (WEBNOVINY) – Osem z desiatich opýtaných Slovákov súhlasí s tým, aby bola Ústava SR doplnená o definíciu manželstva ako jedinečného zväzku jedného muža a jednej ženy, ktorý má štát chrániť a napomáhať jeho dobru.

Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus, ktorý uskutočnili od 21. do 28. januára pre Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) na vzorke 1 050 respondentov.

S doplnením ústavy úplne súhlasí 50,8 percenta respondentov a skôr súhlasí 30,9 percenta opýtaných. Naopak, úplne proti je 4,4 percenta respondentov a deväť percent účastníkov prieskumu si doplnenie ústavy skôr nepraje. Odpovedať nevedelo päť percent opýtaných. Agentúru SITA informoval Martin Slosiarik z Focusu.

Odporúčame:

KDH chce v ústave zakotviť manželstvo ako zväzok muža a ženy

Návrh KDH o ochrane manželstva už podporilo 40 poslancov

Páry oslavujú týždeň manželstva, ľuďom má pripomenúť vernosť

Výsledky prieskumu sa dejú v čase, keď prebiehajú akcie k Národnému týždňu manželstva, ktorý sa začal v pondelok.

Doplnenie ústavy chcú presadiť kresťanskí demokrati. KDH chce doplniť slovenskú ústavu o definíciu manželstva ako jedinečného zväzku jedného muža a jednej ženy.

Na marcovej parlamentnej schôdzi predložia návrh ústavného zákona, podľa ktorého Slovenská republika manželstvo všestranne chráni a napomáha jeho dobru. K návrhu sa zatiaľ pripojili viac ako 40 slovenských zákonodarcov. Medzi podpísanými poslancami sú zastúpené všetky kluby okrem vládneho Smeru-SD.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.