Povodňová situácia v Británii sa zhoršuje, má naďalej pršať

0
375

LONDÝN 11. februára (WEBNOVINY) – Britániu naďalej sužujú rozsiahle povodne, ktoré sa podľa meteorológov môžu ešte zhoršiť, keďže v utorok bude naďalej pršať alebo padať dážď so snehom.

Najviac postihnuté sú juhoanglické grófstva Berkshire a Surrey, kde vydali až 14 vážnych varovaní pred povodňami. Obyvatelia dedinky Berkshire, ktorú povodne takmer celú zaplavili, pre spravodajský portál BBC hovoria o “scénach z hororového filmu”. Úrad pre životné prostredie vydal celkovo skoro 350 menších povodňových varovaní.

Za ostatné dva mesiace voda zaplavila vyše 5-tisíc domov a len za ostatné dni ich bolo skoro 900. Zrážky v Anglicku sú tento rok najsilnejšie od roku 1766.

Pršať má v nasledujúcich dňoch okrem juhu Anglicka aj vo Walese na západe krajiny, kde hrozí aj silný vietor. Časti Škótska a Severného Írska by zas mohlo zasiahnuť sneženie. Železničná doprava je obmedzená a na niektorých tratiach na juhu Británie vlaky vôbec nepremávajú. Úrady museli evakuovať najmenej 150 ľudí žijúcich pri brehoch rieky Temža, ktorej hladina neustále stúpa a ohrozuje ďalšie tisíce ľudí.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.