Petržalský stavebný úrad začal konanie o odstránení Domina

0
390

BRATISLAVA 10. februára (WEBNOVINY) – Stavebný úrad bratislavskej Petržalky začal na základe záverov štátneho stavebného dohľadu konanie o odstránení stavby Domino na Jasovskej ulici s možnosťou dodatočnej legalizácie.

Stavebný úrad zároveň vyzval stavebníka, aby práce na stavbe zastavil. Postup stavebného úradu označila za zákonný aj okresná prokurátorka, ktorá potvrdila, že stavebný úrad musí preskúmať možnosť dodatočnej legalizácie stavby. Agentúru SITA o tom informovala petržalská hovorkyňa Michaela Platznerová.

Odporúčame:

Starosta Bajan vydal rozhodnutie o zastavení stavby Domino

Obrazom: Petržalčania žiadali o zastavenie stavby Domino

Obrazom: Petržalčania protestovali proti stavbe Domino

Dobrá správa pre obyvateľov

Ako informovala hovorkyňa, petržalský stavebný úrad využil možnosť, ktorú mu dáva stavebný zákon, ak právnická osoba nedbá na výzvu orgánu štátneho stavebného dohľadu a síce vydať rozhodnutie, ktorým nariadi urobiť nápravu a pri uskutočňovaní stavby zastaviť práce. Stavebný úrad vydal rozhodnutie o zastavení stavby 31. januára. Podľa petržalského poslanca Olivera Kríža je to dobrá správa pre obyvateľov z blízkej lokality, lebo sa teraz otvára priestor na rokovanie so stavebníkom o ďalšom postupe.

Ako agentúru SITA informoval Ivan Netík z tlačového odboru ministerstva vnútra, Odbor výstavby a bytovej politiky Okresného úradu Bratislava na základe záverov Slovenskej stavebnej inšpekcie už konštatoval, že vytýčenie stavby nekorešponduje s rozhodnutím umiestnenia stavby s textovou a grafickou časťou. Tým sa porušila záväzná podmienka právoplatného stavebného povolenia.

“S danou situáciou sa musí vysporiadať príslušný stavebný úrad, v tomto prípade mestská časť Petržalka,” informoval Netík, podľa ktorého sankcie za preukázateľné protiprávne konanie podľa stavebného zákona ukladá stavebný úrad alebo inšpekcia. Stavebný úrad má pritom podľa Netíka aj rozhodovacie právomoci pri prípadnej legalizácii stavby.

Stavba priamo pred oknami

Rozhodnutie o zastavení stavby Domino žiadali najmä vlastníci bytov z domu na Jasovskej ulici 2 až 12, ktorí k tomu vyzývali petržalský stavebný úrad. Agentúru SITA o tom informovala jedna z vlastníkov bytov na Jasovskej ulici Monika Voleková s tým, že existuje podozrenie, že stavebník stavia nad rámec schváleného stavebného povolenia.

Obyvatelia domu na Jasovskej ulici okrem iného vyzývali aj Okresný úrad Bratislava – odbor výstavby a bytovej politiky a Oddelenie štátneho stavebného dozoru, aby rozhodli o podnete vlastníkov bytov na Jasovského a preskúmali rozhodnutie o povolení stavby, o zmene stavby pred dokončením a rozhodli o zastavení prác predbežným opatrením. Voleková o tom informovala počas protestu pred rozostavaným objektom v sobotu 1. februára.

VIAC o prípade stavby DOMINO sa dočítate v TOMTO ČLÁNKU.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.