Na Luníku má vyrásť bytovka pre Rómov, ktorí platia nájomné

0
444

KOŠICE 10. februára (WEBNOVINY) – V košickej mestskej časti Luník IX chce mesto stavať nový nájomný dom s dvanástimi bytmi. Celkové náklady sa majú byť 633 600 eur.

V pondelok o tom rokovali poslanci košického mestského zastupiteľstva. Návrh na podanie žiadosti o poskytnutie nenávratného finančného príspevku schválili veľkou väčšinou, ako aj návrh na kofinancovanie projektu. Projekt sa bude realizovať, ak mesto získa nenávratný finančný príspevok.

Odporúčame:

Rómom pomôžu eurofondy, postavia im z nich jedenásť bytoviek

Rómovia dostali deravý groš, od Nicholsonovej chcú prepáčte

Rómovia musia vedieť, že sa im práca oplatí, tvrdí Most-Híd

Obrazom: Na Luníku IX sa opäť búralo

Podľa štúdie pôjde o trojpodlažný zateplený bytový dom s plastovými oknami. V bytovke majú byť dvojizbové a jednoizbové byty. Súčasťou každého je obývacia izba spojená s kuchyňou a kúpeľňa s WC. V rámci projektu je plánovaná úprava okolia, parkovisko pre dvanásť áut a oplotený prístrešok pre kontajnery na komunálny odpad.

Nové nájomné byty sú určené tým obyvateľom Luníka, ktorí riadne platia nájomné a nemajú staré dlhy a ich deti riadne chodia do školy. Mesto už má vytypovaných 14 rodín, z ktorých aspoň jeden člen zarába a z nich vyberie nájomníkov.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.