Mladíkovi našli policajti drogy, mlátil aj nahého chlapca

0
183

BRATISLAVA 9. februára (WEBNOVINY) – V rukách martinských policajtov skončil 19-ročný Jakub z Martina, ktorý čelí obvineniu z drogového deliktu. Policajti urobili v noci z piatka na sobotu prehliadku v pivničných priestoroch panelového domu v Martine – Priekope, v ktorom Jakub býva.

Našli zelenú sušinu, ktorá bola v dvoch balíčkoch – jeden mal hmotnosť 19,3 gramu a druhý 14,4 gramu. Zadržanú látku poslali na kriminalistickú expertízu. “Podľa predbežnej expertízy bola v zaistenom materiáli zistená prítomnosť látky THC (tetrahydrokanabinol), čo znamená, že v danom prípade išlo o rastlinný materiál rodu Canabis,” uviedla žilinská policajná hovorkyňa Jana Balogová.

Podľa predbežnej expertízy by sa dalo zo zaisteného množstva vyrobiť 59 až 177 obvyklých jednorazových dávok.

Tento 19-ročný Martinčan čelí s ďalšími tromi rovesníkmi aj obvineniu zo zločinov obmedzovania osobnej slobody a vydierania. Začiatkom februára tohto roku vo Vrútkach štvorica mládencov násilím naložila do strieborného Seatu 16-ročného chlapca. Vyviezli ho do lesa pod Martinskými hoľami, kde ho všetci štyria zbili a prikázali vyzliecť sa donaha. “Chlapca niekoľkokrát fyzicky a verbálne napadli, čím mu spôsobili zranenia s doposiaľ neustálenou dobou liečenia,” dodala hovorkyňa.

Vyšetrovateľ navrhuje pre Jakuba väzbu. V prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na štyri až desať rokov. Ďalší traja obvinení mladíci z Vrútok sú stíhaní na slobode. Aj im v prípade preukázania viny hrozí trest odňatia slobody na štyri až desať rokov.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.