Mladík, ktorý zabil svojho dedka, skončil za mrežami

0
309

BANSKÁ BYSTRICA 13. februára (WEBNOVINY) – Sudca Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici dnes na neverejnom zasadaní vyhovel návrhu prokurátora a vzal do väzby 18-ročného Jána P., ktorý v Nitrianskom Pravne zavraždil svojho starého otca. Rozhodnutie je právoplatné, pretože prokurátor ani obhajca obvineného nepodali voči nemu sťažnosť.

Mladík, ktorý bude mať v apríli 19 rokov, pomáhal 68-ročnému starému otcovi Jánovi G. pri nákupoch a tak sa dostal k PIN číslu jeho bankomatovej karty. Pár dní pred vraždou sa dostal ku karte tak, že dedko to nespozoroval a na tri razy mu Ján z účtu vybral viac ako tisíc eur.

Keď to dedko zistil, mladík sa rozhodol usmrtiť ho. Na internete si našiel recept na výrobu zápalnej zmesi, tzv. Molotovovho koktailu. Zmes dal do sedemdecovej fľaše a v noci z 8. na 9. februára o druhej v noci vnikol do bytu starého otca.

Ten sa zobudil a s vnukom sa pustil do zápasu. Mladý vrah vytiahol prinesený nôž a starému otcovi zasadil 27 bodných a rezných rán. Starký zraneniam podľahol na mieste. Vrah potom zapálil prinesenú zmes. Telo zavraždeného našli hasiči pri hasení požiaru.

Motívom útoku bola mladíkova obava, že “pôjde do basy” za ukradnuté peniaze. Preto sa rozhodol zapáliť izbu, v ktorej starký spal. Obvinený pred sudcom nevypovedal a väzbu bude vykonávať v Ústave na výkon väzby v Nitre. Jánovi P. hrozí 25 rokov väzenia alebo doživotie. Stíhajú ho za zločin úkladnej vraždy.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.