Mäsové výrobky značky K-Purland opäť ocenené v teste kvality

0
242

BRATISLAVA 7. februára (WBN/PR) – Mäsové výrobky K-Purland získali v roku 2013 opäť prestížne ocenenia za prvotriednu kvalitu a skvelú chuť, a to v nezávislom testovaní Nemeckej poľnohospodárskej spoločnosti (Deutsche Landwirtschafts-Gesellschaft, alebo DLG), ktorá sa dlhodobo venuje hodnoteniu kvality potravín.

K-Purland a test DLG
Medzinárodne renomovaná spoločnosť DLG zaviedla proces testovania a hodnotenia kvality mäsových výrokov v spolupráci s Univerzitou Tomáše Bati v Zlíne. Na základe výsledkov prísnych kontrol potravinárskych expertov sú najlepšie produkty označené certifikátom spoločnosti DLG. V roku 2013 bolo testovaných celkom 36 mäsových výrobkov značky K-Purland z mäsokombinátu v Modleticiach pri Prahe, ktorý vyrába aj slovenský sortiment tejto značky. Produkty K-Purland boli ocenené takto:

• zlatá medaila: 25 výrobkov
• strieborná medaila: 11 výrobkov

Mnohonásobné ocenenia vyzdvihujú angažovanosť a profesionálny prístup všetkých pracovníkov nášho mäsokombinátu, ako aj svedomitý výber dodávateľov prvotriedneho mäsového tovaru v Kauflande.

O spoločnosti DLG
Nemecká poľnohospodárska spoločnosť, ktorá sa dlhodobo venuje sledovaniu kvality potravinárskych a poľnohospodárskych produktov z celého sveta, vznikla v roku 1885 a je v Európe vedúcou nezávislou organizáciou pre hodnotenie kvality potravín. Potraviny sú testované podľa prísnych medzinárodných kritérií kvality. Systém hodnotenia zaisťuje testovacie centrum, s ktorým spolupracuje okolo 2 500 odborníkov z potravinárskeho priemyslu. Ročne je hodnotených približne 30 000 produktov.

Testovacie kritériá
Podľa charakteru analýz boli hodnotiace kritériá nasledovné: vzhľad, farba, zloženie, konzistencia, vôňa, chuť, vnútorné vlastnosti, či kontrola trvanlivosti. Okrem toho sa hodnotil aj obal a označenie produktov a boli vykonané i testy prípravy a zhotovenia potravinových produktov.

Zákazníci Kauflandu sa tak pri kúpe mäsových špecialít K-Purland vždy môžu spoľahnúť nielen na veľký výber výrobkov, ale aj na ich prvotriednu kvalitu a chuť.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.