Masaker v Alpách, Francúzi zadržali druhého podozrivého

0
414

PARÍŽ 19. februára (WEBNOVINY) – Francúzska polícia zadržala v stredu už druhého podozrivého z vraždy troch členov britskej rodiny irackého pôvodu a ďalšieho muža vo francúzskych Alpách v roku 2012.

Ide o priateľa 48-ročného muža, ktorého v tomto prípade zatkli už v utorok. Ako informoval prokurátor Éric Maillaud, prvým zadržaným je bývalý policajt a zberateľ zbraní, ktorého dolapili s pomocou očitých svedkov po tom, ako polícia zverejnila jeho identikit.

Partneri z obchodu so zbraňami

V jeho dome polícia skonfiškovala strelné zbrane a granáty. Muž zadržaný v stredu bol jeho priateľom a partnerom v pravdepodobnom obchode so zbraňami. Polícia už oboch vypočúva, pričom Maillaud zdôraznil, že vyšetrovanie prípadu sa ešte neskončilo a polícia sleduje aj ďalšie stopy.

Prípad zo septembra 2012 šokoval celé Francúzsko a do intenzívneho vyšetrovania sa zapojili aj bezpečnostné zložky zo susedných krajín. Tragédia sa stala v dedinke v Hornom Savojsku neďaleko jazera Annecy.

Zahynul aj náhodný okoloidúci

Strelcovi padli za obeť štyria ľudia: 50-ročný Saad al-Hilli, jeho žena Ikbal, 74-ročná stará matka a pravdepodobne náhodný okoloidúci 45-ročný cyklista. Zranenia utrpela aj jedna z al-Hilliových dcér, tá však drámu zázračne prežila, keď sa ukryla pod sukňu matky.

Vražednou zbraňou bol historický revolver používaný švajčiarskou armádou v 20. a 30. rokoch minulého storočia. Motív páchateľa stále nie je známy. Policajti z činu podozrievali aj al-Hilliovho brata a nakrátko ho aj zadržali, neskôr ho však pustili na slobodu pre nedostatok dôkazov.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.