KDH chce vytrhnúť Slovensko z arogancie moci Smeru

0
327

BRATISLAVA 16. februára (WEBNOVINY) – KDH oslávi v pondelok 24 narodeniny. Ustanovujúci snem si členovia hnutia pripomenú na slávnostnom stretnutí.

Ako povedal v nedeľu pre agentúru SITA predseda KDH Ján Figeľ, kresťanskí demokrati pracujú na tom, aby čím skôr sa priblížil čas, keď sa Slovensko vymaní z dominancie Smeru-SD, z populizmu a arogancie moci, keď sa biela vymaní z tieňa červenej.

„Chceme ponúkať ľuďom reálnu nádej na účinnú spravodlivosť, na viac pracovných príležitostí, podporu pre rodiny s deťmi, rozvoj podnikania a regiónov, na bezpečnosť pre slušných a solidaritu s najslabšími,“ povedal.

V pondelok uplynie 24 rokov od ustanovujúceho snemu hnutia, ktorý sa konal v Nitre. KDH je jedinou stranou na Slovensku, ktorá ako parlamentná strana pôsobí nepretržite od prvých slobodných volieb v roku 1990. Kresťanskodemokratické kluby začali vznikať už v novembri 1989, keď bola zverejnená výzva na ich zakladanie. Preto vznikali najprv miestne kluby, ktorých zástupcovia 17. februára 1990 v Nitre schválili názov a stanovy a zvolili prvé vedenie hnutia.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.