Je vhodné používať online účtovný softvér?

0
237

HumanetBRATISLAVA 3. februára (WBN/PR) – Výhody online účtovného softvéru

Prvou z výhod je fakt, že nemusíte žiadny softvér inštalovať. Jednoducho vždy, keď účtovný softvér potrebujete sadnete k počítaču, pripojíte sa na internet a môžete účtovať.

Ďalšou výhodu je, že ak niečo nestihnete dokončiť a potrebujete odísť, môžete to dokončiť neskôr aj z iného miesta a počítača. Opäť sa stačí iba pripojiť na internet a môžete účtovať.

Ako tretí v prospech online účtovného softvéru hovorí fakt, že ste nezávislí na konkrétnom type zariadenia a operačného systému. To znamená, že môžete používať počítač s Windows, Linux aj Mac a rovnako dobre aj tablet alebo smartfón.

Štvrtou, ale veľmi podstatnou výhodou je, že online účtovný softvér nemusíte nikdy aktualizovať. To znamená, že nesťahujete a ani neinštalujete žiadne aktualizácie a predsa máte istotu, že vždy a všade používate najnovšiu a podľa aktuálnych zákonov pracujúcu verziu online účtovného softvéru.

Piatou výhodou v poradí je zabezpečenie účtovných dát. Tie už nemusíte nikdy archivovať, keďže to sa realizuje automaticky v dátovom centre, kde je účtovný softvér aj s Vašimi dátami umiestnený. Vaše dát tak už nikdy neohrozí pokazený alebo ukradnutý počítač.

Na šiestom mieste je jednoduchosť spolupráce viacerých používateľov. Nemusíte prevádzkovať žiadny vlastný server ani budovať sieť. Vašim vzájomný prepojením je internet. Podnikateľ vystaví faktúru a účtovníčka ju ihneď vidí a môže ju správne zaúčtovať. Spolupráca a prístup k účtovným dátam sú tak oveľa jednoduchšie a pružnejšie.

A na záver cena. Online účtovný softvér je výhodný v tom, že si nekupujete žiadnu licenciu a jeho úvodné obstarávacie náklady sú oveľa nižšie. V prípade online účtovného softvéru Humanet sú dokonca úplne nulové.

Nevýhody online účtovného softvéru

Ako najčastejšiu nevýhodu vidia ľudia skutočnosť, že ich účtovné dáta sú umiestnené fyzicky niekde inde ako na ich počítači a majú pocit, že sú ľahko napadnuteľné a zneužiteľné. Opak je ale pravdou. Moderné online účtovné softvéri majú účtovné dáta lepšie zabezpečené ako klasické účtovné softvéri, ktoré inštalujete do svojho počítača. Treba si uvedomiť fakt, že aj tak sú už Vaše účtovné dáta v tejto chvíli na internete. Sociálna poisťovňa má vlastný online systém na zber údajov o odvodoch, zdravotné poisťovne taktiež a daňové výkazy a priznania už väčšina firiem musí odovzdávať elektronicky tiež cez internet. Nebude trvať dlho a elektronická komunikácia so štátnou správou bude povinná pre všetkých.

Ľudia mávajú obavu aj z rýchlosti spracovania a rozsahu funkcií online účtovného softvéru. To je však úplne zbytočné, pretože moderné online účtovné softvéri už majú svoje detské obdobia za sebou a dnes sú to plnohodnotné systémy so všetkým, čo by ste od účtovného softvéru očakávali.

Jedinou nevýhodou je azda fakt, že ak ste si na nejaký účtovný softvér zvykli, potom prechod na online účtovný softvér vyžaduje zmenu návykov a postupov práce. To je ale spoločné s prechodom na akýkoľvek iný účtovný softvér.

Záver

Používať online účtovný softvér sa určite oplatí! Jeho používaním získate väčšiu flexibilitu, voľnosť, vždy aktuálny softvér a Vaše dáta budú lepšie zabezpečené. Navyše môžete pomerne výrazne ušetriť na nákladoch za samotný účtovný softvér, ale najmä za správu a údržbu počítačov.

Jediné, čo musíte urobiť je, vymeniť Váš klasický účtovný softvér za moderný online účtovný softvér. Urobte tak ešte dnes a vyskúšajte zdarma najpoužívanejší online účtovný softvér Humanet na adrese http://www.humanet.sk.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.