Japonskom sa prehnala snehová víchrica, zahynulo už 13 ľudí

0
396

TOKIO 10. februára (WEBNOVINY) – Snehová víchrica, ktorá sa cez víkend prehnala Tokiom a ďalšími časťami Japonska, si vyžiadala 13 mŕtvych a takmer 1700 zranených. V pondelňajšej správe o tom informuje verejnoprávny spravodajský kanál NHK World.

Ten počasiu pripisuje smrteľné dopravné nehody vo viacerých prefektúrach ako aj úmrtie 78-ročného muža v dôsledku pošmyknutia pri odpratávaní snehu.

Tisíce nehôd v Japonsku

Podľa zverejnenej štatistiky sa klzký povrch ciest podpísal na 6155 nehodách na území 36 prefektúr a vyše 1800 domácností v Ibaraki, Fukušime a Mijagi na východnom pobreží ostrova Honšu postihli výpadky v zásobovaní elektrinou.

NHK World predtým s odvolaním sa na japonský meteorologický úrad informoval, že v centre Tokia napadalo 27 centimetrov snehu, čo predstavuje najintenzívnejšie zrážky za posledných 45 rokov.

Snehová vrstva lámala rekordy

V metropole a jej okolí ešte v sobotu vznikol dopravný chaos a úrady vydali príslušnú výstrahu pre obyvateľov. Z mesta Kumagaja blízko Tokia hlásili 43-centimetrovú snehovú pokrývku, čo je najviac za posledných 60 rokov.

Ďalší rekord podľa NHK World zaznamenali v meste Sendai na severovýchode Honšu, kde 35 centimetrov prekonalo záznamy spred 78 rokov.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.