Hliník je v našich nehnuteľnostiach materiálom budúcnosti

0
621
Hliník je v našich nehnuteľnostiach materiálom budúcnosti

Rozmýšľali ste už niekedy nad výmenou okien a dverí? Je veľmi pravdepodobné, že aj vás táto téma raz dobehne a možno to bude už čoskoro. Tí, ktorí plánujú stavať rodinný dom sa otázke ohľadom dverí a okien nevyhnú, preto by mali nad ňou rozmýšľať čo najskôr.

Mnohí ho ešte nepoznajú, no aj tak je u nás súčasťou domov a bytov

Hliník je u nás ešte pomerne neznámy, no jeho rastúci trend je pomerne viditeľný. Pre hliníkové okná a dvere sa rozhodujú najmä majitelia nových rodinných domov, ktorí rozmýšľajú ekologicky a na dlhé roky dopredu. Keďže nejde o investíciu na pár rokov, ale desaťročí, kúpu okien a dverí by mal každý človek poriadne zvážiť. Prednosťou hliníka je práve veľmi dlhá životnosť, ktorá každého milo zaskočí. Nie je ničím výnimočným, že hliníkové dvere a okná vám vydržia aj 100 rokov, čo u iného materiálu nie je možné.

Hliník je teda výborným riešením pre ľudí, ktorí chcú mať na dlhé roky pokoj a výmenu okien a dverí by najradšej už nikdy neriešili. Tento materiál prešiel istým vývojom a preto sa zlepšili aj jeho tepelno-izolačné vlastnosti. Pod pojmom hliníkové okná si už netreba predstavovať staré komunistické rámy otočené cez vlastnú os, pretože v dnešnej dobe sa vyrábajú s použitím kompozitných materiálov. Tie dokonale oddeľujú vonkajšiu a vnútornú časť, kde dochádza k prerušeniu tepelného mostu, čím sa izolačné vlastnosti materiálu výrazne zlepšili. Do domu už neprenikne chlad a ani vlhkosť a tak sa nemusíte obávať žiadnych vplyvov počasia. Porovnávať ich teda môžeme aj s vlastnosťami plastových okien, ktoré ešte nedávno nemali v tejto oblasti konkurenciu.

Spomenúť treba aj vysokú odolnosť materiálu a statickú pevnosť. Hliníkový rám dokáže udržať aj ťažké sklo a je riešením pre veľké presklené plochy. Hliníkom by mali byť vybavené rodinné domy so zimnou terasou alebo veľkými oknami, pretože iný materiál také sklo v žiadnom prípade neudrží. Ak ste snívali o modernej stavbe plnej prírodného svetla, na plast alebo drevo zabudnite.

Doprajte si dokonale moderný dizajn

Asi najväčšou nevýhodou hliníka je výška investície, ktorá je odrazom kvality tohto materiálu. Ak si zohľadníme hliníkové vchodové dvere cena a spokojnosť, tak je jasné, prečo sú také nákladné. Investovať sa do nich určite oplatí, pretože získate nielen kvalitu a odolnosť, ale aj dokonalý dizajn. Svojej nehnuteľnosti tak zvýšite nielen spoločenský status, ale aj jej hodnotu.