Dlžníci nebudú môcť ľahšie splatiť dlhy pri daňovej exekúcii

0
298

BRATISLAVA 11. februára (WEBNOVINY) – Dlžníci nebudú môcť ľahšie a rýchlejšie splatiť svoje dlhy pri daňovej exekúcii. Poslanci Národnej rady SR totiž v utorok neposunuli návrh predsedu SaS Richarda Sulíka, ktorý by to umožňoval, ani do druhého čítania.

Sulík navrhoval, aby daňový dlžník v prípade daňovej exekúcie mohol zaplatiť pohľadávku bez toho, aby predtým musel žiadať správcu dane o súhlas s použitím svojich prostriedkov na zaplatenie svojho dlhu.

Ak totiž v súčasnosti chce daňový dlžník plniť svoj nedoplatok zo zablokovaného účtu, musí v banke predložiť súhlas daňového úradu s takýmto plnením. “V praxi to znamená aj trojnásobnú návštevu daňového alebo colného úradu – žiadosť o súhlas, prevzatie súhlasu, odovzdanie potvrdenia banky o prevzatí súhlasu,” uviedol Sulík, podľa ktorého je táto povinnosť neobvyklá.

Poslanci do druhého čítania neposunuli ani novelu zákona o vlastníctve bytov a nebytových priestorov z dielne poslancov KDH Pavla Abrhana, Martina Fronca, Moniky Gibalovej a Pavla Hrušovského. Tí chceli dosiahnuť, aby sa vlastníci bytov, ktorí sú zároveň spoluvlastníkmi spoločných častí domu, spoločných zariadení domu, príslušenstva, mohli dohodnúť na zrušení podielového spoluvlastníctva na priľahlom pozemku.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.