Alojz Hlina sa vzdal funkcie podpredsedu

0
431

BRATISLAVA 19. februára (WEBNOVINY) – Nezaradený poslanec NR SR Alojz Hlina sa dnes vzdal funkcie podpredsedu Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť.

Oznámil to na rokovaní výboru s tým, že jeho predsedovi Jaroslavovi Baškovi zároveň doručil oficiálne svoje rozhodnutie. Hlina sa stal podpredsedom výboru ako nominant OĽaNO po parlamentných voľbách.

Hlina svoje rozhodnutie zdôvodnil na svojom blogu. “Myslím si, že je nedôstojné, aby podpredsedu Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť, opozičného poslanca, bili policajti a zároveň aj nitrianski hrdinovia v rovnakom čase a mieste. Je to viac ako na zamyslenie, keď to ministrovi vnútra nevadí,” napísal Hlina.

Upozornil, že onedlho uplynie rok, čo “nitrianski rytieri spod Zobora, známi z hrdinskej bitky, počas ktorej ubránili Walhalu pred Amazónkou, sa blysli aj inými hrdinskými počinmi. V zásade tí istí ľudia sa chvália na sociálnych sieťach, ako dali úder poslancovi počas ich pochodu v Bratislave. Zaujímavé na celom prípade je to, že v ten istý deň a počas tej istej akcie ma na jednom mieste bili do tváre obuškami a päsťami policajti a zároveň aj nitrianski hrdinovia. Vyšetrovaním sa však zistilo, že priestupok som spáchal ja,” napísal Hlina.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.