0
589

MONTREAL 18. decembra (WEBNOVINY) – Slovenský hokejový útočník Tomáš Jurčo dosiahol vo svojom druhom súboji v drese Detroitu premiérový presný zásah v zámorskej NHL.

Odporúčame aj:

Dvadsaťročný krídelník otvoril skóre domáceho duelu proti Anaheimu, jeho gól však nestačil “červeným krídlam” na zisk bodov.

Detroit prehral 2:5 a neuspel už v šiestom zápase po sebe. Jurča strávil na ľade takmer 13 minút a po zápase vyhlásili za tretiu hviezdu. V drese Detroitu hral aj Tomáš Tatar, na konto si pripísal 13:55 min a dve strely.

V stretnutí Bostonu proti Calgary padli dva góly do siete hostí a obidva dal slovenský obor Zdeno Chára. Vyše dvojmetrový obranca dosiahol obidva úspechy počas presilových hier.

Tridsaťšesťročný bek má v tejto sezóne na konte deväť presných zásahov, šesť z nich dosiahol v početnej výhode. Chára odohral 22:44 a gólmana Calgary Reta Berru zasypal piatimi strelami.

Marián Hossa sa jednou asistenciou podieľal na víťazstve Chicaga na klzisku Nashvillu 3:1. Skúsený 34-ročný krídelník prihral v 2. min na vedúci gól obrancovi Duncanovi Keithovi. Hossa odohral viac ako 20 minút a na bránku domácich vyslal dve strely. V zápase sa objavil aj Michal Handzuš, ktorý strávil na ľade 16 minút.

Dôvod na radosť nemohol mať Jaroslav Halák v bránke St. Louis. Blues prehrali doma so San Jose 2:4, 28-ročný Halák kryl 23 striel hostí.

Zo Slovákov sa v nočných dueloch predstavil aj Tomáš Kopecký, jeho Florida vyhrala v Toronte 3:1. Kopecký odohral takmer 20 minút a svätyňu domácich ohrozil raz. Pocit z víťazstva mal aj Richard Pánik z Tampy Bay, ktorá uspela na ľade New Yorku Islanders 3:2 po samostatných nájazdoch.

Výsledky utorkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Montreal – Phoenix 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)
Góly: 43. Markov (Pacioretty, Desharnais), 54. Pacioretty (Desharnais, Subban), 60. Pacioretty (Gionta) – 7. Boedker (Chipchura, C. Murphy)

Philadelphia – Washington 5:2 (0:0, 4:2, 1:0)
Góly: 22. Voráček (Coburn, Timonen), 32. M. Read (Downie, Grossmann), 38. Streit (M. Read, Vandevelde), 39. Voráček (Timonen, Giroux), 48. Simmonds (Hartnell, Gustafsson) – 21. Ovečkin (Nicklas Bäckström, M. Johansson), 26. Fehr (Brouwer, Erat)

Minnesota – Vancouver 3:2 po sam. nájazdoch (1:1, 0:1, 1:0 – 0:0, 1:0)
Góly: 12. Parise (M. Koivu, Suter), 49. Coyle (M. Koivu, Brodin), rozh. sam. nájazd: Pominville – 9. Hansen (D. Sedin, H. Sedin), 32. Booth (Y. Weber, Santorelli)

Dallas – Colorado 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Góly: 8. Whitney (Horcoff, Chiasson), 38. Whitney (Chiasson, Gončar), 58. Sceviour (Peverley, D. Ellis) – 3. Duchene (E. Johnson, Barrie), 31. E. Johnson (Duchene, Holden)

St. Louis – San Jose 2:4 (0:2, 2:1, 0:1)
Góly: 36. Shattenkirk (I. Cole), 40. Bouwmeester (Pietrangelo, Steen) – 10. Pavelski (Havlát, Irwin), 13. Irwin (Braun, Marleau), 22. Burns (J. Thornton, Hertl), 49. Havlát (Marleau, Braun)

Boston – Calgary (0:0, 1:0, 1:0)
Góly: 28. CHÁRA (Krejčí, Iginla), 44. CHÁRA (Iginla, Krejčí)

Buffalo – Winnipeg 4:2 (0:0, 1:2, 3:0)
Góly: 31. Ott (Stafford, M. Weber), 41. M. Foligno (Hodgson, Myers), 43. Moulson (Ehrhoff, Ennis), 54. M. Ellis (Porter, Flynn) – 22. Scheifele (Clitsome), 22. Scheifele

Toronto – Florida 1:3 (0:1, 1:2, 1:0)
Góly: 44. Raymond (Holland) – 4. Fleischmann (Barkov, Olsen), 26. Bergenheim (Barkov, Kulikov), 37. Boyes (Bergenheim)

Nashville – Chicago 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)
Góly: 4. S. Weber (Josi, Legwand) – 2. Keith (HOSSA, Toews), 17. P. Kane (Sharp, Keith), 32. Leddy (Saad, Seabrook)

New York Islanders – Tampa Bay 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 1:0, 1:2 – 0:0, 0:1)
Góly: 21. Okposo (Tavares, Nelson), 51. F. Nielsen (Grabner, Bailey) – 58. Filppula, 60. Filppula (J. Brown, St. Louis), rozh. sam. nájazd: Kučerov

Detroit – Anaheim 2:5 (1:4, 0:1, 1:0)
Góly: 4. JURČO (D. Miller, Quincey), 59. Cleary (Glendening) – 4. Silfverberg (Beauchemin, Cogliano), 6. Bonino (Winnik, T. Selänne), 19. Perry (Lovejoy), 20. Vatanen (Cogliano, S. Koivu), 33. S. Koivu (Cogliano, Vatanen)

Los Angeles – Edmonton 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Góly: 17. D. King (Doughty, J. Carter), 47. J. Nolan (M. Greene), 60. D. Brown (Stoll)

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.